O mnie

Adwokat Mikołaj Mrowiec – Studiowałem prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz informatykę na Polsko Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie. Obecnie zajmuje się prawem nowych technologii – Prawnik IT.

Ukończyłem aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Obecnie wykonuję zawód adwokata. Specjalizuję się w tematyce szeroko pojętego prawa internetu zwanego powszechnie prawem IT. Moja praktyka obejmuje również prawo autorskie, prawo własności intelektualnej oraz nowych technologii. Prowadzę własną Kancelarię Adwokacką oraz współpracuję z dwoma innymi Kancelariami w zakresie obsługi prawnej osób fizycznych oraz spółek. Reprezentuję swoich klientów w sprawach karnych związanych z przestępstwami komputerowymi. Zajmuje się również obroną w sprawach dotyczących przestępstw przeciwko ochronie informacji, przeciwko mieniu, bezpieczeństwu powszechnemu oraz wiarygodności dokumentów.

W swojej wieloletniej karierze zawodowej zajmowałem się funduszami unijnymi oraz obsługą prawną jednego z wiodących dealerów marki Nissan w Polsce. Miałem przyjemność zajmować się sprawami odszkodowawczymi od tzw. „drugiej strony”. Ponadto pracowałem przy dużych projektach strukturalnych opiewających na kilkadziesiąt milionów euro związanych z zamówieniami publicznymi. Zajmowałem się również rzeczami drobnymi, bliskimi działalności prowadzonej przez małych i mikro przedsiębiorców takimi jak wierzytelności powstałe w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz zmianami i przekształceniami spółek.

Reprezentuję osoby fizyczne w sprawach związanych z ochroną ich wizerunku, jak również współpracuję z fotoreporterami zabezpieczając efekty ich pracy przed nieautoryzowanym użyciem. Od wielu lat tworzę umowy licencyjne i inne umowy związane z tworzeniem oprogramowania, a także umowy wdrożeniowe i outsourcingowe. W swojej działalności zawodowej tworzę również opinie prawne dotyczące zagadnień prawnych i umów, w tym umów deweloperskich i kontraktów osób będących wolnymi strzelcami tzw. freelancer.

Jestem członkiem Komisji ds. Informatyzacji – Centrum Technologicznym Adwokatury przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Prywatnie jestem fanatykiem gier komputerowych, mężem i ojcem małego Franka. Z zamiłowania fotografem, wielbicielem marki Pentax i starych manualnych szkieł. Wolny czas poświęcam na podróże dalsze i bliższe.

Do każdej powierzonej mi sprawy podchodzę indywidualnie. Zawsze jestem otwarty na nowe pomysły i rozwiązania, które pomogą rozstrzygnąć sprawę na korzyść mojego klienta.

Dokładam wszelkich starań, aby moja pomoc była szybka i przejrzysta, a jej efekt skuteczny.

Zachęcam Państwa do nawiązania współpracy z moją Kancelarią, której siedziba mieści się w Warszawie przy ul. Sobieszyńskiej 35.

Zapraszam również na stronę www.adwokatmrowiec.pl